MULKS: Klewin – Drąg, Stępień, Pabisiak (84' Janeczek), Marciniak (57' Gamoń)– Kwiatek (7' Świerczewski), Różycki (84 Raduch), Gromada – Brajtenbach (72' Kurcbuch), Kaczorowski (65' Waga)

Rezerwowi: Kurcbuch, Waga, Świerczewski, Raduch, Janeczek, Gamoń

Zółta kartka: Wiktor Marciniak

Trener: Paweł Nowak
Widzów około 80

Sobota 11 listopada 2017 roku, jeden z najważniejszych dni w historii Polski i dla samych Polaków. 99 lat temu nasza ojczyzna odzyskała niepodległość i to dzięki bohaterom z tamtego okresu możemy dzisiaj żyć w niepodległym kraju. Narodowe Święto Niepodległości było oczywiście najważniejszym wydarzeniem tego dnia, również w Łasku gdzie na Placu 11 Listopada pod pomnikiem odbyły się uroczystości upamiętniające te wydarzenia i zostały złożone kwiaty. Wśród licznych delegacji nie zabrakło również przedstawicieli MULKS Łask.

Dwie godziny później na pobliskim CSiR zaplanowany został mecz 14 kolejki pomiędzy Mulksem Łask i Jutrzenką Warta. Była to 14 kolejka ligowa a do Łasku przyjechała drużyna, która przed sezonem w opinii wielu postrzegana była jako jeden z kandydatów do awansu na piąty poziom rozgrywkowy. Równo z godziną 14 sędzia tych zawodów zagwizdał po raz pierwszy. Obie drużyny ruszyły do ataku jednak mokre i nasiąknięte boisko na łaskim CSiR mocno utrudniało poczynania graczy. Pierwsze 45 minut tego spotkania to dość wyrównana gra ze wskazaniem, na której Jutrzenkę gracze prezentowali się bardziej dojrzale i widać było w ich grze doświadczenie. Przyjezdni częściej gościli na połowie Mulksu jednak nie przekładało się to na jakieś bardzo groźne wydarzenia pod bramką Krystiana Klewina. Niestety także nasi zawodnicy praktycznie wcale nie zagrozili w tej połowie bramce MKS-u strzeżonej przez Tomasza Kwiatkowskiego. Gra przeważnie toczyła się w środku pola i jak już pisałem wcześniej ciężkie boisku mocno utrudniało graczom konstruowanie składnych akcji. Do przerwy wynik brzmiał 0-0.

Drugie czterdzieści pięć minut zaczynamy najgorzej jak tylko można rozpocząć. Już w pierwszej akcji na strzał decyduje się jeden z rywali. Piłka odbija się przed naszym bramkarzem na nierównej i mokrej murawie i po jego rekach wtacza się donaszej bramki. Jest 47 minuta i 0-1 dla Jutrzenki. Niestety kolejne minuty pomimo prób zmiany wyniku nie przynoszą rezultatów. Obrona rywali gra dziś wyjątkowo skutecznie i praktycznie wszystkie nasze ataki kończą się na tej formacji MKS-u. W 60 minucie nie popisuje się za to nasza defensywa, kiedy w naszym polu karnym nie potrafimy skutecznie wybić piłki i rywale strzelają nam gola nr 2. Niestety do końca meczu nie potrafimy odmienić jego losów czy choćby strzelić gola honorowego i druga porażka z rzędu stała się faktem.

Na koniec oceniając dzisiejszy pojedynek należy przyznać że nasi rywale zagrali dziś bardzo mądrze w obronie i skutecznie w ataku pokazując ze są drużyną walczącą, solidną i doskonale rozumiejącą się. Nam brakło pewności praktycznie w każdej formacji na boisku a przede wszystkim sytuacji bramkowych, bo tych było w sobotę jak na lekarstwo. Przed nami jeszcze tylko jedna kolejka ligowa.18 listopada w sobotę zagramy w Zduńskiej Woli z drużyną MKS MOS.

Na koniec jak zwykle prezentujemy sponsorów, partnerów instytucje oraz firmy wspierających nasz klub a są to: