Z PRZEWROTKI... CZYLI PIŁKARSKIE ECHA WEEKENDU!

Z przewrotki...czyli pIłkarskie echa weekendu.

Obie drużyny reprezentujące powiat łaski w IV ligowych rozgrywkach wygrały swoje mecze. LKS Kwiatkowice odprawiło z bagażem goli Zjednoczonych Bełchatów. Na stadionie w Kwiatkowicach kibice obejrzeli aż 11 bramek. Dziesięć z nich strzelili miejscowi "Kwiatki" natomiast tylko jedną "United" choć po pierwszych 25 minutach był remis 1-1 i pachniało niespodzianką. Trenerem w Bełchatowie jest były trener MULKSU, Wiesław Siębor i po dwóch kolejkach widać ze w Bełchatowie będzie miał sporo pracy. Kibice zaś którzy zapłacili 5 złotych za bilet wstępu na stadion w Kwiatkowicach chyba nie powinni żałować wydanych pieniędzy :-)

Kolejne zwycięstwo odniósł Gminny Klub Sportowy z Buczku. Tym razem ekipa Orkana okazała się lepsza od Zawiszy, tego z Pajęczna, zwyciężając 0-4. Cztery gole strzelił w tym meczu Piotr Burski i kibice w Buczku chyba bez żalu zapomną o bramkostrzelnych bliźniakach Szymankach.

W tabeli drużyna z Kwiatkowic zajmuje pozycje vice lidera natomiast Orkan jest piąty. Tabelę otwierają i zamykają Zjednoczeni :-). Na pozycji pierwszej Ci ze Strykowa, na ostatniej z Bełchatowa.

W lidze okręgowej jak już wiemy nasza drużyna po walce nie sprostała Pogoni w Zduńskiej Woli. Po dwóch kolejkach mamy w dorobku jedno zwycięstwo i jedną porażkę i zajmujemy 6 pozycję. W następnej kolejce na własnym obiekcie podejmujemy drużynę Czarni Rząśnia.

Klasa A. W tej klasie powiat reprezentują dwie drużyny: Tęcza Brodnia oraz Rokita Rokitnica. K.S. Tęcza Brodnia odniosła kolejne okazałe zwycięstwo pokonując beniaminka z Charłupi 4-0 i jest liderem. Bramki dla Tęczy zdobyli Damian i Sebastian Kierasiowie, Paweł Strzeszewski i Łukasz Mielczarek. Rokita Rokitnica nie sprostała natomiast ekipie T.S. Janiszewice przegrywając na wyjeździe 1-0. Tęcza jest liderem klasy A natomiast Rokita grająca w Ostrowie k/Łasku na czternastym miejscu w tabeli.

Do rozgrywek szykują sie także drużyny z popularnej sieradzkiej "Bundesligi" która startuje w pierwszy weekend września. Tam również mamy dwóch reprezentantów powiatu. LZS Chrząstawa oraz GKS Sędziejowice. Ci drudzy w przygotowaniach pokonali juniorów z Widawy 13-1, natomiast jak czytamy na profilu facebookowym Chrząstawy drużyna poszukuje zawodników. Z gry w ósmej lidze wycofała się drużyna z Chociwia.

Kris