Awans do finałów Mundialito 2018

Drużyna MULKS Łask 2009 pod opieką trenera Grzegorza Stolarka awansowała do finałów MUNDIALITO 2018 i znalazła się w gronie 24 zespołów, które na początku czerwca zawalczą o najwyższe trofeum.

W eliminacjach wzięło udział 11 drużyn a 6 otrzymało bilet na finały. MULKS 2009 trafił do grupy B gdzie trafił na drużyny POGOŃ 2009 Czerwoni, MKS Zd. Wola i VICTORIA Szadek Niebiescy.

Dwa pierwsze spotkania zakończyły się zwycięstwem Naszej drużyny. Pokonaliśmy VICTORIĘ Szadek 4:0 oraz POGOŃ 2009 Czerwoni 4:2. W ostatnim spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie zagraliśmy z MKS Zd. Wola. Szybko straciliśmy 2 bramki i mimo że byliśmy zespołem lepszym odnieśliśmy porażkę.

W walce o awans do czołowe czwórki spotkaliśmy się z silnym zespołem, który wystąpił w finale Włókniarzem Zelów. Po 20 minutach ciężkiej walki mecz zakończył się remisem 1:1. O awansie do półfinału zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się rywale.

Pozostała Nam walka o premiowane awansem miejsca 5 i 6, w którym pokonaliśmy Talent Burzenin 2:0 a następnie MKS Zduńska Wola w rzutach karnych 2:1.

Tym samym zajęliśmy 5 miejsce i zameldowaliśmy się w finałach MUNDIALITO 2018.

Najlepszym zawodnikiem został wybrany Oskar Szczepaniak, podopieczny trenera Grzegorza Stolarka.